Ultrazvučne usluge koja obavljamo:
- Abdomena
- Male karlice
- Urotrakta
- Dojki
- Mekih tkiva
- Zglobova
- Štitne žlezde
- Kariotida, srca, krvnih sudova
- Donjih i gornjih ekstremiteta
- Transkranijalni dopler

Šta je ultrazvuk
Metoda koja za prikaz unutrašnjih organa koristi prolaz ultrazvučnh talasa kroz telo. Ultrazvučni talasi su zvučni talasi visokih frekvencija koji su iznad praga čujnosti ljudskog uha.
Ginekološki paket Standard
Ginekološki pregled, ginekološki ultrazvuk, PAPA, kolposkopija
Ginekološki paket Extra
Ginekološki pregled, ginekološki ultrazvuk, PAPA, kolposkopija, 3 brisa (Hlamidija, Mikoplazma, Ureaplazma)
Internistički pregled sa ultrazvukom abdomena
Pregled specijaliste interne medicine sa ultrazvukom abdomena
Endokrinološki pregled sa analizama
Endokrinološki pregled sa ultrazvukom štitne žlezde i analizom hormona TSH, FT3, FT4
Urološki pregled I ultrazvuk sa analizama
Urološki pregled i ultrazvuk sa analizama PSA, Free PSA, Index PSA
Ultrazvuk štitne šlezde i abdomena sa analizama hormona TSH, fT3 i fT4
Ultrazvuk štitne žlezde + ultrazvuk abdomena + analiza najvažnijih hormona štitaste žlezde FT3,FT4,TSH uz pojašnjenje laboratorijskih analiza
Laboratorijske analize za kretinin i ureu
Kako funkcioniše ultrazuk
Osnovni princip rada ultrazvuka se temelji na svojstvu piezoelektričnog kristala koji se nalazi unutar ultrazvučne sonde. Dovodom električne struje dolazi do deformacije kristala, pri čemu se oslobađaju ultrazvučni talasi koji se odašilju u kratkim implusima. Odaslani ultrazvučni talasi se usmeravaju iz sonde prema unutrašnjim organima uz istovremeno registrovanje odbijenih ultrazvučnih talasa iz tela. Što je veći broj kristala u ultrazvučnim sondama to je kvalitet slike bolji i samim time preciznost dijagnostikovanja mogućih abnormalnosti, te današnji najmoderniji ultrazvučni aparati imaju i do nekoliko stotina piezoelektričnih kristala u sondi.
S obzirom na gustoću tkiva i pojedinih organa zvučni talasi se različito reflektuju (odbijaju) ka sondi i stvaraju sliku. Tkiva koja imaju veću gustinu kao vezivno tkivo ili kamenci imaju najbolji odjek, na slici stvaraju hiperehogenu zonu (svetlo područje slike) dok zrak koji ima najmanju gustoću se vidi kao hipoehogena zona (tamno gotovo crno područje slike).
Ultrazvuk je danas nezamenjiv u dijagnostici bolesti jetre i žučnih puteva, pregledu dojke, dijagnostici morfologije i funkcije (hemodinamike) srca, prikazu krvnih sudova i protoka u njima, otkrivanju poremećaja i bolesti genitalnog trakta i abnormalnosti trudnoće u dijagnostici patologije lokomotornog sistema (prikaza mišica i ligamenata) tako i uopštenom dijagnostikovanju tumora.
Vrste ultrazvuka
Takođe se razlikuju standarni crno-beli ultrazvuk i tzv. ultrazvuk u boji odnosno Color Dopler ultrazvuk koji omogućava prikaz protoka u krvnim sudovima, što je važno za preciznu dijagnozu eventualnih suženja krvnog suda (karotidne arterije, bubrežne arterije ili aorte) prikaz patoloških vaskularizacija tumora (karcinom jajnika), bolesti srčanih zalistaka (aortna stenoza) i procene hemodinamike srca (procena srčane funkcije).